APEX G42 2 seeria testimisseade: 19×9,5 ET25 ruut VS-5RS

2
APEX G42 2 seeria testimisseade: 19×9,5 ET25 ruut VS-5RS

Nagu paljud teist juba teavad, on mõned kartlikud G42 kliendid valinud meie 19×9,5 ET25 ruudukujuliste rataste kasutamise agressiivse pööratava seadmena. Stradale disain dokumenteerisid selle seadistuse testi oma G42-s järgmisel lõimel: https://g42.bimmerpost.com/forums/sh….php?t=1978825

Kuigi see oli fantastiline esialgne mulje sellest, milline see liitmik 2-seerias oli, olime alati plaaninud seda seadistust ka ettevõttesiseselt testida. Kuna vajasime teise projekti jaoks suuremate ZTK pidurisadulate skaneerimist, ühendasime selle testimise külastusega kontorisse, mida kasutati ka piduriandmete kogumiseks. Õnneks enome sai meie kontorist läbi astuda oma ZTK-ga varustatud G42-ga, et aidata seda testimisseadet. Tema muidu varu G42 oli ideaalne platvorm nende laiemate rataste testimiseks, et võrrelda neid Stradale’i madalamal asuva näitega.

Kõik viimased fotosessiooni pildid sisaldasid järgmisi tehnilisi andmeid.

G42 spetsifikatsioonid:

Vedrustus ja joondus: Varud

Vahetükid: Mitte ühtegi

Rattad: VS-5RS satiinpronksist

Ees ja taga: 19×9,5 ET25

Rehvid: Falken Azenis RT660

Ees ja taga: 265/35-19

Esikülg:

Üldiselt näeb esiosa hea välja, isegi kui see on kõrgusel ja kui on joondatud. Rehvimudelit käsitleme hiljem, kuid see on üks laiemaid 265/35-19 valikuid turul. Kinnitus on agressiivne ja võib ulatuda kaugemale mitte-ZTK autode poritiibadest, eriti laiemate rehvimudelite puhul. See on äärmiselt tasapinnaline kinnitus, mis võib olla eriti oluline, kui teil on vaja kasutada vahetükke. Boonuspunktid neile, kes märkavad taustal varitsevat F87 M2 CS Racingut, mis ootab oma säramisaega…

Esivedrustus: amortisaatori kliirens

Ülaltoodud fotol on kujutatud tugiposti vahekaugused ratta ja rehvi ning eesmise tugiposti vahel. Lai RT660 istub tugiposti kerele äärmiselt lähedal. Fotosessiooni ajal ei täheldatud selle kinnitusega rehvi jälgi ega kuuldavat hõõrdumist, kuid kui sõita agressiivselt rajal või tänaval, oleks 3 mm vahetükk suurepärane lisand, et vältida rehvi kokkupuudet tugipostiga, kui rehvi külgsein paindub ja deformeerub.

Rehvi kohal jääb ruumi rehvi ja OE vedruahvena vahele. Järelturu coiloverid või HAS-i (reguleeritava kõrgusega vedru) komplektid, mis piiravad sisemist kliirensit madalama vedruahvri tõttu, mis asetsevad madalamal kui originaalseadmete konfiguratsioonis, vajavad selle seadistuse käitamiseks laiemat (5–12 mm) eesmist vaherõngast ja täiendavat negatiivset kumerust.

Esipiduri vahekaugused: ZTK ja palju muud

Eesmiste ZTK pidurisadulate ja VS-5RS kodarate vahel olid tühimikud, kuid need said probleemideta lahti. Ratta silindri ja pidurisadulate vahel on piisavalt ruumi, kus teepraht ja killustik jäävad suurema tõenäosusega hetkeks kinni ja takerduvad komponentide vahele. Üldiselt on 374 mm ZTK pidurite pidurivahed VS-5RS-iga vastuvõetavad, kuid 3 mm eesmine vaherõngas aitaks seda kodarapoolset varu tagasi tõsta, kui tunnete muret teeprahi pärast. Testisime VS-5RS ja SM-10 19×9,5 ET25 rataste konstruktsioone nende ZTK pidurite, 348 mm eesmiste MSport pidurite ja 230i baaspiduritega koos kõigi kohaldatavate tagapiduritega ja need rattad olid puhastatud.

Tagumine:

Tagumisel kinnitusel on vähem üldisi noote. Lihtne pidurikliirens ja nende rataste sisemine kliirens suunasid meie tähelepanu poritiiba kliirensile rehvi ülemise osa ümber. Üldiselt on paigaldus jällegi üsna ühtlane, eriti laiade RT660 rehvidega. Meie testfiti ajal hõõrdumist ei täheldatud, kuid autoga ei sõidetud kõvasti. Vedrustuse ekstreemne kokkusurumine ja rehvide paindumine rajal võivad laiemate rehvide korral põhjustada poritiibade hõõrdumist, mille saab välja lülitada joonduse reguleerimise kaudu. ZTK signaalraketid aitavad visuaalselt parandada, kuid ei ole muidu muutmata auto jaoks oluliseks eeliseks.

Rehvid:

Falken RT660s on suurepärane ekstreemse jõudlusega rehvivalik, mis toimib rajal hästi. Nad jooksevad ka üsna laialt. Rehviraami kohta on siin esitletud 265/35-19 suurused RT660-d 10,9 tolli laiused nende sektsiooni laiuse kohta, mis on üldiselt rehvi külgseina laiem punkt. Sama suurusega Michelin Pilot Sport 4s on 10,6-tollise sektsiooni laiusega. Liikudes veelgi allapoole kontaktpinnani, on RT660 turvise massiivne 9,8-tolline, samas kui PS4S-i turvise laius on 9,3-tolline. See on rehvi osa, mis puutub kokku teega, kuid see on ka see osa rehvist, millest me vedrustuse ja poritiibade kliirensi osas kõige rohkem hoolime, kuna just see osa rehvist on nendele valupunktidele kõige lähemal. Mõlemad rehvid olid mõõdetud 9,5-tollise laiusega veljega.

RT660-d on igast punktist laiemad, kuid on eriti suured seal, kus see on meie jaoks kõige olulisem. Michelinid on juba üsna laiad rehvid, kuid need ei jõua RT660-le lähedale. Minu käest küsivad kliendid sageli, mis mõõdus rehvi ma soovitan. Sellele küsimusele on raske vastata, kuna tootjad püüavad saavutada suuremat jõudlust või jahtida erinevaid omadusi. 265/35 s on siinkohal mõistlik raja jõudluse seadistuses, kuid jällegi varieerub laius ja kinnitus sõltuvalt valitud rehvist.

Alternatiivsed suurused:

Kui 265/30-19s saab kasutada ees ja taga, et see oleks veidi lihtsam, siis rehvimudelite saadavus on 265/35-19 puhul palju parem. Selles suuruses on saadaval kindel valik roomiku rehve, mistõttu on see ilmselge valik neile, kes jälgivad oma 2 seeriat. 255/35-19 on isegi paremini kättesaadavad kui 265, kuigi enamik selles suuruses rehve on tänavale orienteeritud. Nendel velgedel saate kasutada tänavarehve 255/35-19, kuid kui soovite lihtsat poltkinnitust, võiks 255/35-19 sõita ka meie 19×9 ET25 kandilise rehviga. Nagu alati, võib leida lisakinnitusi meie juhend siin.

Liikumine alla + raja joondus: kaasas Stradale’i disain

Nagu me juba mainisime, kasutab Stradale Design oma G42 versioonis sama seadistust, nagu on dokumenteeritud nende lõimes. Praeguseks on enamik teist nende lõime juba näinud, kuid siin on mõned kaadrid nende autost nendel ratastel, mille Falken RT660s on langetatud MSS-vedrudele:

Kui nad mingisse kaldenurga sisse valisid, tõmbusid need rattad veidi rohkem, kui siin näidatud. Põhjalikud fotod leiate aadressilt nende niit kuid tahtsime ära kasutada seda haruldast võimalust võrrelda ja vastandada laoautot madalam autoga. Näete mõningast täiendavat staatilist kumerust, mis tuleneb ainuüksi auto langetamisest tööl, aidates rehvi ülemist serva sisse suruda, hoolimata sellest, et samal ajal väheneb kaugus poritiibast rehvini.

Järelturu kumerusplaadid on parim valik ratta ja rehvi paigaldamise vaatenurgast täiendava negatiivse kaldenurga valimiseks, kuna need tõmbavad tugiposti ülaosa sissepoole ja parandavad poritiiba kliirensit ülemises servas. Selliste plaatide saadavus on praegu tõenäoliselt vähene, kuid kuna need autod vananevad, peaks turule tulema rohkem valikuvõimalusi.

Viimased mõtted:

Üldiselt töötavad need rattad üllatavalt hästi isegi tavaautol. Kitsamad tänavale orienteeritud suverehvid või igaks aastaajaks muudavad sisuliselt kõik paigaldamise aspektid pisut lihtsamaks tänavaklientide jaoks, kes otsivad pööratavat kandilist rehvi, kuid see seadistus särab tõeliselt agressiivsete roomikrehvidega. Oleme 1. ja 2. seeria šassii jaoks rattaid töötanud ja ehitanud aastaid E82 ja F2X 1 ja 2 seeriaga ning on suurepärane näha, et agressiivsed G42 kinnitused võtavad kuju. Omanikud ei pruugi praegu olla nii palju huvitatud kinnitustest, mis nõuavad mõningaid muudatusi, kuid loodame, et see lõim aitab pakkuda kõigile, kes on huvitatud rööbastee pööratava kandilise kinnituse vastu, suurepärase uue võimaluse. Need on ka kõige nõgusamad rattad G42 2 seeria jaoks meie praegustes liinides, millel on eksimatult sügav näoprofiil.

Kuigi see lõim tutvustab meie Forged VS-5RS-i, kehtivad samad märkused ka meie Flow Formed SM-10 kohta, pakkudes teile mitut võimalust erinevatel hinnapunktidel. Olen olnud meie Flow Formedi rataste suur fänn juba pikka aega ja kuigi sepistatud rattad on suurepärased, on SM-10 rattad suurepärane, kui vajate rajaprogrammi toetamiseks mitut komplekti või soovite säästa vedrustuse või HPDE tasude jaoks. suurepärane valik iga eelarve jaoks.

Isegi kui te ei kaalu APEX-i rattaid, loodame, et see vitriin aitab märkmeid G42 nihke ja paigaldamise kohta. Kui kaalute meie rattaid, oleme lisanud selle kinnituse oma juhenditesse ja mõlemad rattad lähevad tööle meie G42 poepõhine leht varsti.

Suur tänu kuulub meie vabatahtlikule enome selle eest, et loobusid oma ajast ja laenasid meile oma auto mõneks tunniks. Loodame teid peagi taas APEXi ratastel näha. Veel üks tänu kuulub Stradale disain komplekti kätte võtmise ja meile teie fotode kasutamise lubamise eest.

Andke meile teada, mida te sellest kinnitusest arvate ja kui teil on küsimusi!

-Tom ja APEXi meeskond

VS-5RS /// SM-10 /// Šassii spetsiifiline juhend

sarnased postitused

Leave a Reply