BMW ehitab järjekordset akutehast, seekord otse oma tagahoovi – Baierimaal. Kuigi konkreetset Baieri asukohta pole veel valitud, peab BMW väidetavalt mõne maaomanikuga läbirääkimisi ja on otsusele lähedal. Selle hiljutise Electrive’i raporti kohaselt otsib BMW kuni 160 hektari suurust maad, mis oleks peaaegu poole väiksem kui BMW Dingolfingi tehas. Kui kõik läheb plaanipäraselt, võib BMW end 2024. aastal murda.

Selle Baieri tehase eesmärk oleks ehitada oma tulevase Neue Klasse elektriautode jaoks akusid. BMW teatas juba, et läheb üle ümmargustele elementidele, mis on sarnased Tesla akudes leiduvatele. Ümmargused elemendid suurendavad aku tihedust ja vähendavad kaalu, muutes need täiustatumaks kui BMW praegused akuelemendid. Teame, et BMW otsib oma akude tootmiseks uut kodu ja juba oli kuulda, et ta teeb koostööd Samsungiga, et ehitada Ungarisse tehas, kuid selle kohta pole veel ametlikku teavet.

BMW Leipzigi aku tootmine 3 830x554

Pole aga üllatav, et BMW tahab Münchenisse akutehase ehitada. Baierlased on elektrifitseerimise osas kõik edasi liikumas ja BMW näib soovivat arendada oma akutehnoloogiat, mitte sõltuda teistest kaubamärkidest. Kui ehitus algab 2024. aastal, on tehas valmis selleks ajaks, kui Neue Klasse mudelid 2026. aastal välja töötama hakkavad.

Neue Klasse šassiist saab BMW spetsiaalne elektriarhitektuur, millel näeme selliseid autosid nagu järgmise põlvkonna iX3, elektriline 3. seeria ja lõpuks isegi elektriline M3. Viimane neist jõuab kohale enne kümnendi lõppu, seega varem, kui arvata oskate. Kui BMW soovib, et selle tipptasemel šassiil oleks tipptasemel akutehnoloogia, peab ta oma aku väljatöötamisse palju investeerima, seega tundub Münchenis tehase rajamine päris hea idee.

[Source: Electrive]