Kui BMW eile esitles M3 CS-i, mainis ta, et supersedaan “ehitatakse piiratud kasutusega” Müncheni tehases alates 2023. aasta märtsist. Varsti pärast neljaukselise Clubsport mudeli avalikustamist teatas M boss Frank van Meel ringkäik video (alla lisatud) et pereisa M4 CSL-i hakatakse tootma vaid üheks aastaks.

Kuigi veel pole ametlikku sõna selle kohta, kui palju M3 CS-üksusi valmistatakse, on meie oma allikad meile öelnud, et BMW kavatseb kogu maailmale toota 1700–2000 autot. Kui nõudlus ületab pakkumise, on Baieri kaubamärk avatud ideele laiendada tootmist, et kõrvaldada tellimuste mahajäämus. See on aga võimalik ainult siis, kui Saksamaa tehases on piisavalt võimsust.

2024 bmw m3 cs 113 830x608

BMW-le pole võõras idee teha rohkem autosid, kui algselt programmeeritud. Väga ihaldusväärset 1M-i pidi valmistama 2700 eksemplari, kuid baierlased panid kokku 6309 autot. M4 GTS-i päevi edasi minnes valmistas vee sissepritsesüsteemiga jõudluskupee prognooside kohaselt 700 autot. Lõpuks ehitati aga 803 ühikut.

Mis tuleb pärast M3 CS-i? Tõenäoliselt M4 CS. Möödunud aastal antud intervjuus ütles M-divisjoni juht meile, et M4 Clubsport-versiooni valikus on ruumi. Vahepeal läheb G82 sel kevadel üle iDrive 8 teabe- ja meelelahutussüsteemile koos samaväärse G83 kabrioletiga.

BMW pole M3 ja M4 puhul veel kaugeltki valmis, kuna arvatakse, et dünaamiline duo saab kümnendi keskpaigaks stiilimuutusi. Kuulujuttude kohaselt jääb sedaan tootmisse 2027. aasta keskpaigani, kupee ja kabriolett väljuvad koosteliinilt umbes aasta hiljem. Mis puutub äsja turule tulnud M3 Touringi, siis arvatakse, et supervagunil on EOP kuupäev 2027. aasta oktoober.