BMW peaks M4-st tegema Porsche 911 Carrera T-Fighteri

0
BMW peaks M4-st tegema Porsche 911 Carrera T-Fighteri

“Lihtsustage ja lisage kergust”. Lotuse asutaja Colin Chapmani ikoonilised sõnad elavad läbi ajaloo – põhimõttena, mille järgi elavad paljud teised kaubamärgid. Kuigi Lotus muidugi järgib seda filosoofiat, võib Porsche olla kaubamärk, mis seda kõige rohkem kasutab. Aastate jooksul on olnud lugematu arv Porsche mudeleid, mis elavad Chapmani sõnade järgi, viimati 911 Carrera T. Ka BMW peaks eeskuju järgima ja seda tegema.

Mis on Porsche 911 Carrera T? Peale selle, et tegemist on 992. põlvkonna 911 kuuesajanda variandiga, on see Porsche katse sõna otseses mõttes lihtsustada ja lisada kergust. See saab alguse 911 Carrera baasist ja kasutab baasauto 3,0-liitrist topeltturbolaaduriga flat-6-mootorit. ainult teeb 379 hobujõudu ja 331 naela-jalga pöördemomenti. Samuti toob see tagasi seitsmekäigulise manuaali valiku (saadaval on ka kaheksakäiguline PDK). Kuid see, mida see tegelikult teeb, on ebavajaliku eemaldamine.

Carrera T saab tavaautoga võrreldes õhema klaasi, vähem heli summutavat materjali, ilma tagaistmeta ja isegi kergema aku. Lisage see koppistmega ja see muutub veelgi kergemaks. Standardvarustusse kuuluvad aga sellised asjad nagu PASM (Porsche Active Suspension Management), Sport Chrono pakett ja mehaaniline piiratud libisemisega tagumine diferentsiaal. Seega on sellel kiiremate Porschede juhitavus, kuid ilma lisavõimsuseta.

2023 bmw m4 csl proovisõit 17 830x554

Miks midagi sellist teha? Kuna see on endiselt piisavalt kiire ja pakub klientidele võimalust saada 911 GTS-i sarnase auto juhitavuse eeliseid madalama hinnaga. See on lihtsam ja rohkem keskendunud auto kui teised 911 ja see, mida soovite, kui hoolite ainult juhitavusest. Mis pani mind mõtlema. Midagi sarnast peaks BMW tegema ka M4-ga.

BMW-l on nüüd oma M4 ekstreemversioon koos M4 CSL-iga. See võib kasutada seda autot osade laenamiseks, et teha midagi, mis toimib paremini kui tavaline M4, kuid ei anna sellele enam jõudu. Kuigi ma soovitaksin kasutada M4 Competitioni, mitte tavalist M4 (kuna tavaauto mootori häälestus ja manuaalkäigukast pole nii head), oleksin ma kummagagi rahul.

BMW võiks võtta kas standardse M4 või M4 Competitioni, anda sellele samasuguse tagaistme eemaldamise nagu M4 CSL-le, CSL-i vedrustuse tehnoloogia, vähem heli summutamist, süsinikkiust koppistmed standardvarustuses ja pidurid. CSL, lihtsalt ilma mootori või lennuki uuendusteta. See oleks niiöelda CSL-light. Nüüd võite öelda, et selleks CS on mõeldud. Kuid me pole veel päris kindlad, milline M4 CS saab olema, ja mis iganes see ka poleks, läheb see tõenäoliselt väga kalliks. Porsche 911 T on tegelikult parem pakkumine kui standardse 911 varustamine kogu selle laheda komplektiga. Seega peaks see väljapakutud BMW M4 mudel olema ka hea hinna ja kvaliteedi suhe.

Loodetavasti kriipsab BMW M4 CS (ja lõpuks ka M3 CS) selle sügelema ja annab meile midagi sarnast sellele, mida 911 T pakub. Siiski oleks tore, kui BMW teeks M4-st – ja samal ajal ka M3-st – variandi, mis unustab võimsuse ja keskendub lihtsalt sõidu teravamaks ja mõnusamaks muutmisele, mis pole samuti piiratud ja tuleb kasutusele. atraktiivse hinnaga. Kui Porsche suudab seda teha, saab seda teha ka BMW.

sarnased postitused

Leave a Reply