Neile, kes pole BMW M3 Competition xDrive’iga käivitusjuhtimist kogenud, võib see pehmelt öeldes häirida. 3,0-liitrise kahe turboga I6, 503 hobujõudu ja 479 naela pöördemomenti ning vastupidava nelikveosüsteemiga M3 xDrive suudab käivitada 0–60 miili tunnis 3,2 sekundiga. Reaalses maailmas võib see aga olla veelgi kiirem. Nii et asjatundmatute jaoks võib see olla hirmutav, nagu YouTuber Joe Achilles selles uues videos demonstreerib.

Achilleus arvas, et oleks tore näidata mõnele reisijale, kes pole kunagi sellist starti kogenud, milline see on. Nii tõi ta Goodwoodi heategevusürituse Race Against Dementia rajapäeval kaasa mõned reisijad, et auto ohutult rajale saata.

2022 bmw m3 xDrive 23 830x553

Kui mõned neist olid entusiastid, kes olid rajale asumisest vaimustuses ja mõned isegi kaasasid selle salvestamiseks kaamera, siis mõnda ehmatas see kindlasti rohkem. Kuid peaaegu kõik, kes kogevad sellist käivitamist esimest korda, naudivad seda, sest tundub, et nad pole midagi kogenud. See on nagu tee peal rullnokkadel, sama süvend tekib kõhtu, kui g-jõud su istmele tagasi lükkavad. M3 xDrive ei ole kõige kiiremini turule tulnud BMW – see oleks M5 CS –, kuid see on siiski lõbusalt ja hämmastavalt kiire. Isegi märjal rajal, nagu Achilleus selles videos koges.

See on ka üks põhjusi, miks xDrive’i versioon on parem. Enamik BMW entusiaste kurdab xDrive’i lisamise üle M3-le, kuna nende arvates rikub see kogemuse ära. Täiendav kiirus ja võimekus on aga seda väärt, olenemata sellega kaasnevast oletatavast puhtusekaotusest. Uus BMW M3 Competition on suurepärane auto, kuid see erineb varasematest M3-dest. See on pigem supersedaan kui puhas sportsedaan, kuna tundub rohkem GT-R-i kui M3-sarnane. Nii et lisatud käepide on teretulnud lisa ja see video tõestab seda.