Mis teeb India mootorrattabrändi nii eriliseks?

0
Mis teeb India mootorrattabrändi nii eriliseks?

Iga mootorrattaentusiast teab, et Indian Motorcycle on Harley-Davidsoni otsene konkurent USA-s. Samas ei mõista paljud, et kogu USA mootorrattatööstuse juured ulatuvad India kaubamärgini. See silt oli Ameerika ajaloo esimese mootorrattatootjana trendilooja. Samuti on öeldud, et ettevõtte insenerid kavandasid kõigi aegade esimese jalgratta. Koos AutoBidMasterpaljastame, kuidas India mootorratta bränd on muutunud nii eriliseks.

Esimesed sammud edu poole

India mootorratas, mida kasutati I maailmasõja ajal kiirabiautona. Allikas: flickr.com

Esimene mootorrattatootja Ameerika Ühendriikides alustas tootmist enam kui 100 aastat tagasi, aastal 1901. See on seotud India ettevõtte asutamisega Springfieldis, Massachusettsis.

Mõni aasta varem, 1897. aastal, lõi kuulus jalgrattur nimega George M. Hendee väikese jalgrattaehitustöökoja nimega “Hendee Manufacturing Company”. Tema kaaslaseks oli insener Karl Oskar Hedstrom. Nende sõprus sai alguse jalgrattavõistlusest ja nad otsustasid alustada ühist mootorrataste tootmist.

1898. aastal otsustasid asutajad muuta ettevõtte nime “Ameerika indiaanlaseks”, millest sai kiiresti lihtsalt “indiaanlane”. Seda rakendati kaubamärgi tuntuse parandamiseks eksporditurgudel.

Esimene Indiani toodetud mootorratas nägi täiesti jalgratta moodi välja. Firma spetsialistid rakendasid aga tagarattale kettajami, mida liigutas lihtne 1,75-liitrine mootor, mille sees oli vaid üks silinder. See võimaldas arendada mootorratta kiirust, mis oli selle aja kohta muljetavaldav. 1903. aastal püstitas esimene rattakonfiguratsioon, Indian Single, kiirendusrekordiks 56 miili tunnis (ca 90 km/h).

Kliendid said võimaluse osta esimesed India mootorrattad 1902. aastal ning ettevõte valmistas algusaastatel umbes 500 ühikut. Mõni aasta hiljem ilmus kõikidele jalgratastele firma kaubamärgi punane värv.

Vaatamata kõikidele väljakutsetele, millega Indian Motorcycle silmitsi seisis, kasvas müük kiiresti. Olemasolevate koopiate täiustamine ei lasknud end kaua oodata. 1905. aastal tootis Indian võidusõiduversiooni 1-liitrise moderniseeritud mootoriga mootorrattast. See oli võimas samm profirataste turule sisenemiseks.

Jalgrattamudelite täiustamine ja pankrot

Jalgrattamudelite täiustamine ja pankrot
1926. aasta India Scouti mootorrattamudel. Allikas: Depositphotos

Ettevõtte tootmistase ja müük kasvasid igal aastal kiiresti. See saadi uuenduslike mootorrattaosade rakendamisel, mis suurendasid jõudlusparameetreid.

Näiteks sai India mootorratas parema töömahuga täiustatud mootori ja terasest silindripea, mis võimaldas toota rohkem võimsust. Selle tulemusena ilmus 1907. aastal täiesti uus kahesilindrilise mootoriga mootorratta mudel.

Kui rääkida müügimahust, siis mida populaarsemaks India ettevõte sai, seda rohkem kliente ta sai. Näiteks pärast seda, kui India uus mootorrattamudel saavutas 1911. aasta Maine’i rattavõistlusel esikoha, müüdi üle 15 000 sõiduki. Kaks aastat hiljem ulatusid müügimahud 70 000 ühikuni.

India mootorrattaettevõtte edukaim periood oli 1910. ja 1920. aastatel. Siis toodi turule enimmüüdud Indian Scout ja Indian Chief sõidukimudelid. Koos püsikliendibaasiga jätkas ettevõte sammumist professionaalsete võidusõidurataste turule.

Kahe maailmasõja ajal muutis India oma tootmise sõjavarustusele. Selle aja jooksul saavutas Harley-Davidson turuosa ja moderniseeris oma jalgrattatootmise kõrgele tasemele. Kahjuks viis see 1953. aastal India ettevõtte pankrotti.

Kõik ettevõtte taassünni katsed ei olnud edukad enne, kui Polaris Industriesi korporatsioon ostis India kaubamärgi 2011. aastal. Chief Vintage sõidukimudel aitas suuresti kaasa selle taastamisele viimase 60 aasta jooksul enimmüüdud rattakonfiguratsioonina. Seega tegi ettevõte suurepärase tagasituleku.

Burt Munro ajalooline kirje

Burt Munro plaat
Burt Munro oma muudetud 1920. aasta Indian Scout jalgrattaga. Allikas: flickr.com

26. august 1967 on India ajaloos eriline päev. Uus-Meremaa motosportlane Burt Munro püstitas sel päeval Indian Scouti mootorrattal maailma kiirusrekordi 184 mph (ca 296 km/h). Huvitaval kombel oli ta 68-aastane.

Burt oli peaaegu 40 aastat uuendanud oma 1920. aasta Indian Scout jalgratast, mis oli talle rohkem kui sõber. Ta võistles regulaarselt ja oli püstitanud tosin rekordit erinevatel tasemetel.

Võtmepunkt on see, et Burt Munro rekord, mis püstitati tema 47-aastasel India Scoutil, pole tänaseni ületatud!

India mootorratta detailid, mis said legendaarseks

India mootorratta detailid, mis said legendaarseks

Turul silma paistmiseks peaks iga sõidukitootja töötama selle disaini kallal ja välja töötama ainulaadse stiili. See aitab potentsiaalsetel klientidel ettevõtet muude pakkumiste hulgas välja tuua.

Kui rääkida India mootorratastest, on neil järgmised elemendid ja funktsioonid, mida te ei aja teiste jalgrattatootjatega segi:

V-kaksik

V-kaksik

India mootorratta insenerid leidsid algusest peale parima lahenduse elektrijaamale, mille paigaldamiseks oli ruumi vähe. See on kõige kompaktsem ja praktilisem viis võimsamate jalgrattamootorite paigaldamiseks. Seetõttu disainisid spetsialistid ainulaadsed V-kujulised mootorid eranditult India mootorratastele.

Alates 1907. aastast, kui ettevõte otsustas esimest korda oma mootorratastel V-Twin mootori konfiguratsiooni kasutusele võtta, seostus see lahendus tihedalt indiaaniga kui ainulaadse funktsiooniga. Bränd kasutas seda edukalt.

“Sõja kapott”

Sõja kapott

India päritolu mootorratta disain on kooskõlas Ameerika heade ja vanade kultuuritraditsioonidega, nii et saate hõlpsalt leida õigeid kaubamärgi assotsiatsioone. Üks peamisi elemente, mis sellele kaasa aitab, on kindlasti “sõjakapoti” jalgratta küljetuled. Neil on kotkasulgedega indiaanlase pea kuju. Inimesed väidavad, et see on brändi nägu, mida on mootorrataste esitiibadel kasutatud alates 1947. aastast.

Mootorratta poritiivad

Mootorratta poritiivad

Spetsialistid kujundasid selle elemendi nii, et see katab poole rattast. Neid kohandatud jalgratta poritiibasid on kasutatud alates 1940. aastatest. Samuti leiate need tänapäeval populaarseimatelt India kruiisi- ja turismimudelitelt. Selline disainilahendus võimaldas esile tuua agressiivse ja jõulise mootorratta iseloomu.

India punane

India punane

Nagu me eespool mainisime, on see punane värvitoon muutunud kindla stiili osaks. See on selle legendaarse jalgrattatootja päritolu. Seda värvi kasutati ettevõtte ajaloost enam kui 50 aastat ja absoluutselt kõik mootorrattad olid disainitud selle põhitooniga. Punane India pilkupüüdev ja üllas värv seostub retrostiiliga ja äratab klassikaliste mootorrattakollektsionääride tähelepanu, kes jahivad haruldasi sõidukeid.

Lõpuks

Sõiduki, sealhulgas mootorratta valimisel on kasulik õppida tundma margi ajaloo põhiväiteid. See aitab mõista, millised omadused muudavad auto või jalgratta eriliseks.

Sama kehtib ka India mootorratta kohta. Sellele kaubamärgile omistatakse mootorratta kui nähtuse sündi. Vaatamata tõusule ja mõõnadele on see täna tunnustatuim Ameerika jalgratas, millel on autentne adrenaliini ja tugevus. Muideks, AutoBidMaster on mõned kasutatud India mootorrattad oma laos, et teha pakkumisi. Kui teile meeldib kiirus ja vabadus, siis vaadake neid ja hankige üks.

Et saada oma India mootorratas väiksemate vigastustega, AutoBidMaster julgustab sind seda tegema Registreeri laadige meie veebioksjoniplatvormil üles oma riikliku isikutunnistuse või passi koopia, pange tagatisraha ja seejärel saate teha pakkumise! Samuti on võimalik meiega ühendust võtta küsimuste ja konkreetsete soovide korral või helistada: +1 (503) 298-4300 (4.00–16.00 PST, tööpäeviti).

Palun jälgi ja pane meile meeldima:

sarnased postitused

Leave a Reply